Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen Bayramlaşma Töreni, Kaymakamlık Bahçesinde yapıldı. 02.09.2017 Cumartesi günü saat 10:00 da yapılan programa Çubuk Kaymakamı İbrahim ÇENET, Çubuk Belediye Başkan Vekili Hasan Hüseyin KARAKUŞ, İlçe Jandarma Komutanı Umut GÜRSES, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve vatandaşlar katılım gösterdi.
 
        Programdan sonra beraberindeki heyet ile beraber Abidin Yılmaz Huzurevini ziyaret eden Kaymakam ÇENET, ardından Şehitlikte düzenlenen programa katıldı ve şehit yakınlarını evlerinde ziyaret etti.
 
        Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi'ni de ziyaret eden Kaymakamımız, hastane çalışanları ve hastalarla bayramlaştı. Bayramlaşma Programı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı da ziyaret edildikten sonra sona erdi.
 
        İlçemizin nüfusuna oranla en çok şehit veren bir ilçe olduğunu vurgulayan Kaymakam ÇENET, " Bugün rahat ve huzur içerisinde bayram kutluyorsak bunu ülke için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun." dedi.