T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

ADNKS İlçe Nüfusumuz86.055Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İçemizden Haberler / Haber Paylaşma

 Toki 484 Konut (2+1) Kesin Kabul Listeleri
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

TOKİ 484 KONUT KESİN KABUL LİSTESİ

Yedek Hakedenlerin Sözleşme Bilgileri

T.C.

BAŞBAKANLIK

TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI

(TOKİ)

                                                                                         

ANKARA ÇUBUK

ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ

( 484 ADET KONUT )

 

GAYRİMENKUL SATIŞ SÖZLEŞMESİ İMZALAMA İŞLEMLERİ DUYURUSU

 

        T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Ankara Çubuk’da inşa ettirilmekte olan ve hak sahipleri Çubuk Kaymakamlığı tarafından  belirlenmiş olan Alt Gelir Grubu projesi kapsamında yer alan 484 adet konut için asil hak sahiplerinin sözleşme imzalama işlemleri  29 Kasım-09 Aralık 2011  tarihinden itibaren başlatılacaktır.

 

        Evraklarını 24 Ekim-11 Kasım 2011  tarihleri arasında Kaymakamlığa teslim edip başvuru şartlarına uygunluğunu kanıtlayan Alt Gelir Grubu asil hak sahipleri, 29 Kasım-09 Aralık 2011 tarihleri arasında T.Halk Bankası A.Ş. Çubuk Şubesinde Sözleşme imzalama (peşinat yatırma) işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

        Ayrıca, asil hak sahiplerine becayiş ( karşılıklı konut değiştirme ) yapma hakkı verilmiştir. Her iki asil hak sahibi de, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama aşamasında  Bankada becayiş yapmak istediklerine ilişkin dilekçe imzalayacaktır. Satış sözleşmesi imzalandıktan sonra herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

 

        Diğer taraftan; 29 Kasım-09 Aralık 2011 tarihleri arasında asil hak sahiplerinden gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamayan olması durumunda; İdaremizce düzenlenen yedek programı doğrultusunda konut seçim programında yer alan yedek sıralamasına göre; stokta kalan konut sayısı kadar yedek hak sahibi 12 Aralık 2011 tarihinde konutlarını seçerek sözleşme imzalayacaklardır. Ayrıca  yedek hak sahipleri 12 Aralık 2011  tarihi mesai bitimine kadar işlem yapmazlar ise konut alma haklarını kaybedileceklerdir. (Kalan konut sayısı kadar yedek hak sahibi sözleşme imzalayacaktır.)

 

        Asil ve yedek hak sahiplerinin sözleşme imzalama işlemleri sırasında aşağıdaki belgeleri getirmeleri gerekmektedir. Belgeleri eksik olan hak sahiplerine seçim yaptırılmayacaktır.

 

  • T.C. Nüfus Cüzdanı veya nüfus cüzdanı yerine geçen fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi ve bu belgenin bir adet fotokopisi, T.C.Kimlik numarası, Başvuru Formu fotokopisi (Bankada kişinin dosyasında saklanacak) ,

 

  • Sözleşme imzalamaya hak sahibi gelemeyecekse, adına sözleşmeyi imzalayacak kişi için düzenlenmiş, “Adıma Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaya yetkilidir” veya “Adıma Gayrimenkul alımı ile ilgili her türlü belgeyi imzalamaya yetkilidir” ifadesini içeren noter tasdikli Vekaletname ve vekil olan kişinin Nüfus Cüzdanı veya yerine geçen belge,

 

        Asil ve yedek hak sahipleri,  konut peşinat bedelini  ve masraflarını (BSMV ile birlikte Banka komisyonu)  yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T.Halk Bankası A.Ş. Çubuk Şubesinde  imzalayacaklardır.

         29 Kasım-09 Aralık 2011 tarihleri arasında gelmeyen asil hak sahipleri konut alma haklarını kaybedeceklerdir.

 12 Aralık 2011 tarihleri arasında gelmeyen yedek hak sahipleri konut alma haklarını kaybedeceklerdir.

 

DY tipi 2 oda 1 salon nitelikli 484 konut  brüt 64,71 m2  büyüklüğe sahiptir. 

Konutlar,  2. kategori Gazi ve 3.kategori Özürlü vatandaşlar ve 4. kategori diğer alıcılar için, 4.000,00 TL peşinat bedeli ve borç bakiyesinin aylık taksitler halinde 180 ay boyunca ödenmesi koşulu ile satılacak olup peşinat bedelinin yarısı sözleşme tarihinde, yarısı ise 3 ay sonra (01-30 Nisan 2012 tarihleri arasında) tahsil edilecektir.

  • Her kategori için de borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır. İlk dönemsel artış konut teslim tarihine göre İdarece belirlenecektir.

Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Sözleşmeler ilan edilen şerefiyeli konut satış bedelleri üzerinden imzalanacaktır.

 

Şerefiyeli konut satış bedellerine,  KDV, Banka Komisyonu (BSMV ile birlikte) dahil edilmeyecek olup bu tutarlar hak sahibi olacaklara aittir.

Konutlar Sözleşme tarihinden itibaren 30 ay içinde teslim edilecektir.

 

Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecektir.

 

Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca şerefiyeli konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

 

Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Konut satış bedellerine,  KDV, Banka Komisyonu (BSMV ile birlikte) dahil edilmemiştir. Bu tutarlar hak sahipleri tarafından ödenecektir.

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN :

 

TOKİ Web Sayfası,  www. toki.gov.tr   ve  Bilgi Hattı : 0 312 565 20 65

Çubuk Kaymakamlığı Web Sayfası: www.cubuk.gov.tr


Bu içerik toplam 683.045 kez gösterildi, Site toplam 913.176 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 20 kişi geziyor.

Yavuz Selim Mahallesi Hükümet Caddesi No:25 Hükümet Konağı Çubuk/Ankara
Tel : (0312) 837 88 10 - (0506) 612 64 67 Fax : (0312) 837 93 93