Cumhuriyetimizin 95. Yılı Coşkuyla Kutlandı

      

          İlçemizde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri , 28 Ekim 2018 tarihinde saat 13:00 da Atatürk Anıtı'na Çelenk Koyma töreni ile başladı.

 

     Ardından 29 Ekim günü; İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur SEZER, İlçe Belediye Başkanımız Sayın Dr. Tuncay ACEHAN ve Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mesut GÜLER 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı kapsamında, saat 09:30 da Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.


        Tebrigata daire amirleri, siyasi partilerin İlçe Başkanları, sivil toplum örgütlerinin Başkan ve yönetimleri ile yerel basın mensupları iştirak ettiler.

          

          Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanı Halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar. 


        Sayın Kaymakamımız Uğur SEZER, yaptığı konuşmada;

        “Bugün Cumhuriyetimizin 95.yıldönümünü kutlamak üzere hep birlikte, tek yürek olarak burada bulunmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Milletimizin bu en büyük bayramında hepinizin bayramını tebrik ediyorum.

 

        Bu millet ki; tüm zorlukların üstesinden gelmiş, hasta adam öldü denip mirası paylaşılırken küllerinden yeniden doğarak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm dünyaya örnek olacak destanı yazmış, büyük, çağdaş, demokratik bir devleti yeniden kurma ve yaşatma azmini göstermiş büyük Türk milletidir.

 

        Cumhuriyet; ırk, din, dil ve cemiyet farkı gözetmeksizin tüm vatandaşların paylaştıkları ve yararlandıkları siyasal rejimin adıdır. Cumhuriyet; Büyük Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şeklidir. Cumhuriyeti kuran Büyük önder Atatürk bunun gelişmesini ve yaşatılmasını bizlere emanet etmiştir. Tüm Çubuk Halkının; Bu emaneti en iyi şekilde koruyup geliştirme azmi ve kararlılığında olduğu konusunda şüphem yoktur.

 

        Geçmişini bilmeyen toplumların geleceklerine yön vermesi mümkün değildir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyetinin bilinçli vatandaşları olarak zamanı doğru okumak olanları ve yaşananları doğru tahlil etmek zorundayız. Devletimiz sağlam temeller üzerine kurulmuş büyük ve güçlü bir devlettir ve en büyük sermayesi de yüce Türk milletinin bizzat kendisidir.

        

        Türkiye Cumhuriyetinin 95 yıllık başarı dolu öyküsü, yoktan var olup bölgede söz sahibi olan en büyük ekonomisi olması Türkiye Cumhuriyetinin tüm bireylerini gururlandırmaktadır. Bu gururun sahibi olan bizler; devletin milletiyle birlikte verdiği zaferi iyi anlayıp bugünlere nasıl gelindiğini, büyük Türk Devletinin başarılarını idrak etmemiz gerekir.

     

         Değerli mesai arkadaşlarım;

       Bizlere bırakılan büyük emaneti en iyi şekilde yaşatmak ve geliştirmek için çok çalışmaya ve görevlerimizi layıkıyla yerine getirmeye mecburuz. Gerektiğinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya, bıkmadan yorulmadan vatandaşlarımıza hizmet üretmeye devam edeceğiz. Millete efendilik yoktur ona hizmet etmek vardır diyen Atatürk’ün sözünü aklınızdan çıkarmadan görevlerinizi yerine getireceğinize inanıyorum. Vatandaşlarımıza hizmet noktasında onlara yol gösterici olup, güleryüzle karşılayıp devlet millet kaynaşmasını ve birlikteliğini temel prensibimiz olarak uygulayacağız.

 

         Kıymetli vatandaşlarım;

        Sizlerin cumhuriyete bağlı, erdemli, hak ve hürriyetlerini bilip savunan ama aynı zamanda başkalarının da hak ve hürriyetlerine de saygı duyan; devletin sizin devletiniz olduğunuzu bilip nerede bir kamu kaynağı israf ediliyorsa bu konuda duyarlı olan bireyler olmanız bizleri memnun etmektedir. Bu devlet hepimizin ona sahip çıkmak, haklarımızı bildiğimiz kadar sorumluluklarımızı da bilerek devleti yüceltmek ve büyütmek için dün olduğu gibi bugün de hep birlikte çalışarak birlik ve beraberlik içinde ülkemizi daha güzel yarınlara taşımak zorundayız.

        

        Bu konuda milletimizin bu en büyük bayramında; Tüm Çubuk halkına güvenerek, Atatürk ilke ve inkılaplarını tam anlamıyla anlayıp yaşayacağımıza, çağdaş, güçlü bir devlet olmak için elbirliğiyle çok çalışacağımıza, birbirimize güvenip toplu yürekler olarak birlik ve beraberliğimize sahip çıkacağımıza inanıyorum.

     

      Bu duygu ve düşüncelerle Bizlerin bu bayramı yaşamamızı, bağımsız hür bir toplum olarak başımız dik durmamızı sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, memleketimizin bağımsızlığı ve bekası uğruna şehit olan tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. 

 

        Halen Doğu ve Güneydoğu da ve sınır ötesinde memleketimize mahrem eli değmesin diye, teröre göz açtırmamak için gece gündüz nöbette, çatışmada bulunan kolluk kuvvetlerimiz, polis, jandarma özel harekat birlikleri ile Kahraman Ordumuz bizlerin huzur ve rahatta yaşamamız için hayatları pahasına mücadele etmekteler. Onlara da buradan selam ve dualarımızı iletmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti olarak Ortadoğudaki savaş ve karışıklıklardan kaçan, göçen Suriyeli ve pek çok millete Ensarlık yaptık, yapıyoruz. Bayrak yoksa, vatan yoktur, devlet yoktur. Bize , bu vatana bir şey olursa gidecek yerimiz, bize ensar olacak da yoktur. Türk Milleti, asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir millettir.

        

        Mehmet Akif’in ‘Allah bu Millete bir daha İstikal Marşı yazdırmasın’ duası ile Bir daha 15 Temmuz Hain Darbe girişimi gibi ;kökü dışarıda, beslemesi içerde, vatanına hainlik, milletine kurşun sıkacak kadar alçaklardan oluşan terör örgütlerine hiçbir zaman Allah fırsat vermesin. 

 

      Bu millet; rengini şehitlerimizin kanından alan AL Bayrağına ve vatanına canını hiçe sayarak sahip çıkmış, her zaman da çıkacağını tüm dünyaya Kurtuluş Savaşında olduğu gibi 15 Temmuz da da bir kez daha göstermiştir.
        

        Konu vatansa gerisi teferruattır…

        En kalbi duygularımla tekrar hepinizin bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

 

        Okunan şiirler, Seymen gösterisi ve müzik dinletisinin ardından Cumhuriyetin 95. yılı anısına düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri, ilçe protokolü tarafından verildi.

        İlçemizdeki Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, geçit alayının ardından sona erdi.

 

 

 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇUBUK KAYMAKAMLIĞI
YAVUZ SELİM  MAHALLESİ  HÜKÜMET CAD. NO:25 HÜKÜMET KONAĞI ÇUBUK/ANKARA
Tel : 0 (312) 837 88 10 - 837 93 93

e-posta : cubuk@icisleri.gov.tr