29 Mart Çarşamba günü saat 10:00 da İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim ÇENET, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve basın ekibinin katılımlarıyla, Barbaros Ortaokulu öğrencilerinin Yağlı Boya Resim Sergisi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde açıldı.
     Bir gün süre ile açık kalan resim sergisine ilgi yoğun oldu. Barbaros Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Serap KAYA; " Yağlı boya resim sergimiz, öğrenci seçimi, malzeme alımı, uygulamayla yapılacak resimlerin seçimi ve tasarımı Kasım ayı içerisinde kararlaştırıldı. Şubat sonu Mart başı itibariyle resimler tamamlandı.
    Sergimizin başlangıcı ve bitişi itibariyle bize destek veren başta Sayın Kaymakamımız başta olmak üzere okul müdürlerimize, değerli öğretmenlerimize, eser sahibi olan öğrencilerimiz Tuğçe Nur Gübüt, Vildan Önal, Sümeyra Bayır, Ayşegül Neşeli, Berrin Özdemir, Eyüpcan Coşkun ve Murat Berat Ünal'a, sergi salonunu bize tahsis eden Çubuk Belediyesi'ne desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Böyle etkinliklerle okulumuza, sosyal ve sanatsal anlamda katkı sağladığımızı düşünüyor ve bu etkinliklerin devam etmesini diliyoruz. " dedi.